Portal dla organizacji pozarządowych myślących o uruchomieniu działalności ekonomicznej i tych, które już taką prowadzą!

O projekcie

Realizacja zadań publicznych może stać się domeną organizacji pozarządowych i spółdzielni socjalnych. Trzeba tylko wzmocnić swoje kompetencje instytucjonalne, żeby temu sprostać! Chcemy Wam w tym pomóc.

Coraz ważniejsze będzie miejsce organizacji pozarządowych i spółdzielni socjalnych w realizacji zadań publicznych. Niektóre typy usług użyteczności publicznej mogą stać się domeną organizacji pozarządowych, jeśli te będą odpowiednio przygotowanie, by podjąć się ich realizacji. Polska legislacja zmierza ku temu, żeby dać tym podmiotom wyraźnie uprzywilejowane miejsce przy ubieganiu się o możliwość realizacji tego rodzaju zadań zlecanych przez samorząd. Jednocześnie istotne jest, żeby same organizacje pozarządowe i spółdzielnie socjalne były dobrze przygotowane do ich podjęcia, co od strony formalnej wiążę się z decyzją o uruchomienia  odpłatnej działalności pożytku publicznego lub działalności  gospodarczej.

Tej ostatniej kwestii dotyczy projekt „Porozmawiajmy o pieniądzach”.

Chcemy zaoferować kadrze zarządzającej organizacjami pozarządowymi i spółdzielniami socjalnymi oraz osobom odpowiedzialnym za ich księgowość możliwość podniesienia kompetencji w zakresie zarządzania finansami w ramach Akademii PLN. Cykl szkoleń prowadzonych w jej ramach będzie okazją do poznania w praktyce narzędzia Prove it, które powstało z myślą o organizacjach pozarządowych i odpowiada na ich specyficzne potrzeby w zakresie zarządzania finansami.

Jednocześnie uruchomiony zostanie serwis internetowy, gromadzący informacje niezbędne na etapie podejmowania decyzji o wyborze rodzaju działalności, ale także potem. Chcemy by było to miejsce gdzie będzie można znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat kwestii rodzących się styku prawa i finansów, a w razie wątpliwości także zadać pytanie ekspertom. Równolegle z serwisem uruchomimy Pogotowie prawno-finansowe, gdzie będzie można skorzystać z porady fachowców od prawa i finansów. Dla zainteresowanych tematem przygotujemy też serię poradników i artykułów, w których poruszymy najbardziej palące kwestie.

Logotypy WRZOS FIO FRSO OZRSS Logotypy WRZOS FIO FRSO OZRSS
Projekt „Porozmawiajmy o pieniądzach! – rozwój kompetencji finansowych i zarządczych wzmocnieniem potencjału instytucjonalnego III sektora”, współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich
naklejki na ścianę, Dekoracje remonty katowice pogotowie komputerowe www